Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co należy wiedzieć przed zakupem komina systemowego?
Era żmudnego murowania kominów spalinowo-wentylacyjnych przeszła już do historii. Współcześnie do budowy przewodów odprowadzających spaliny z urządzeń grzewczych stosuje się nowoczesne systemy kominowe. Na szczególną uwagę zasługują wkłady kominowe wykonane z nierdzewnych i kwasoodpornych rur stalowych. Przeczytaj, co należy wiedzieć przed zakupem komina systemowego.
Jakie jest zadanie komina spalinowego?
Komin jest ważnym elementem każdego budynku. Odpowiedzialny jest za odprowadzanie do atmosfery spalin z urządzeń grzewczych, najczęściej z kotłów grzewczych lub kominków. Musi spełnić wygórowane kryteria przede wszystkim pod względem szczelności. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że szczelność przewodu kominowego jest nie tylko gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców, ale także podstawowym warunkiem prawidłowego spalania paliwa. Dobry komin wytworzyć musi bowiem odpowiedni ciąg kominowy, niezbędny do efektywnego działania domowych źródeł ciepła.
Przeczytaj również: Jak zapewnić prawidłowy ciąg kominowy?
Rozmiary i kształty wkładów kominowych
Wkład kominowy składa się z takich elementów jak stalowe rury oraz odskraplacze, odpływy kondensatu, trójniki, wyczystki oraz specjalne kształtki z daszkiem lub nasady kominowe. Dostępne są w wielu wariantach w zależności od materiału, z jakiego są wykonane oraz kształtów i rozmiarów. Bogatą gamę wkładów kominowych można poznać, odwiedzając witrynę internetową dystrybutora systemów kominowych Tanie Kominy z Wałcza, który oferuje kominy dwuścienne, izolowane, kwasoodporne oraz stalowe rury kominowe.
Różne źródła ciepła, różne wkłady kominowe
Musisz wiedzieć, że komin powinien być dostosowany do rodzaju kotła grzewczego. Wkłady jednościenne o przekroju okrągłym i owalnym przystosowane są do współpracy z kotłami grzewczymi, w których temperatura spalin nie przekracza 600°C. Stalowe okrągłe wkłady kominowe przeznaczone są głównie do budowy kominów w nowych obiektach. Instaluje się je w obudowach wznoszonych z pustaków. Natomiast owalne wkłady kominowe częściej stosuje się przy remontach i modernizacjach kominów. Wówczas są one wprowadzane do wnętrza istniejących kominów murowanych. Specyficznym rozwiązaniem są dwuścienne wkłady kominowe przeznaczone do jednoczesnego odprowadzania spalin i zasilania powietrzem gazowych kotłów kondensacyjnych. Dostępne są także stalowe kominy izolowane zewnętrzne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana