Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co powinien zawierać protokół z przeglądu budowlanego?
Przeprowadzenie okresowego przeglądu budowlanego to obowiązek właściciela lub zarządcy budynku. Musi on w odpowiednim terminie wezwać osobę o odpowiednich kwalifikacjach, która jest uprawniona do wypełnienia tego zadania. Wyniki kontroli układów znajdujących się w budynku są skrupulatnie dokumentowane. Na ich podstawie można określić bieżący stan instalacji i estetyki obiektu i jego otoczenia. Sprawdź, co musi znaleźć się w protokole z przeglądu!
Jakie czynności wykonywane są podczas przeglądu budowlanego?
Treść protokołu z przeglądu budowlanego odpowiada czynnościom, które są w tym czasie wykonywane. Osoba przeprowadzająca przegląd kontroluje stan techniczny budynku, stan instalacji elektrycznej i piorunochronnej. Przeglądy techniczne obiektów budowlanych ma w swojej ofercie wiele firm, m.in. MEGAM z Warszawy. Podczas takiej kontroli wykwalifikowany specjalista sprawdza stan i wygląd obiektu oraz jego otoczenia. Przegląd budynku to m.in. kontrola stanu przegród zewnętrznych, pokrycia dachowego i systemów znajdujących się wewnątrz domu lub mieszkania. Przeglądy budowlane pomagają wykryć nieprawidłowości, które mogą osłabić konstrukcję lub spowodować awarię instalacji.
Co musi znaleźć się w protokole z przeglądu?
Protokół z przeglądu budowlanego musi zawierać dokładny adres nieruchomości, dane osobowe właściciela i osoby przeprowadzającej przegląd, a także datę przeglądu oraz podpisy i pieczątki. W treści protokołu powinna opisywać aktualny stan budynku oraz nawiązywać do wyniku poprzedniej kontroli – ważne jest stwierdzenie wykonania zaleceń z poprzedniego przeglądu. Wyniki przeglądu przedstawia się np. w postaci tabeli uwzględniającej stan zewnętrznych ścian, urządzeń i instalacji montowanych na ścianach i dachu, pokrycia dachowego oraz instalacji: centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i gazowej. Ważny jest też przegląd przewodów kominowych i przyłączy instalacyjnych. Na podstawie wyniku kontroli określany jest zakres zalecanych robót remontowych. Czynności wchodzące w skład okresowego przeglądu budowlanego mają za zadanie określić aktualny stan techniczny budynku i instalacji wchodzących w jego skład. Wyniki przeglądu powinny być odnotowane w protokole, aby można było w dowolnym momencie skorzystać z tych informacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana