Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy każdy tradycyjny kocioł grzewczy może zostać zastąpiony kotłem elektrodowym?
![Czy każdy tradycyjny kocioł grzewczy może zostać zastąpiony kotłem elektrodowym? Czy każdy tradycyjny kocioł grzewczy może zostać zastąpiony kotłem elektrodowym?](https://d2yvmenv39glx3.cloudfront.net/images/f-255071-czy-kazdy-tradycyjny-kociol-grzewczy-moze-zostac-zastapiony-kotlem-elektrodowym.jpg)
Każdy budynek mieszkalny i użytkowy musi gwarantować uzyskanie wymaganego poziomu komfortu termicznego, niezbędne okaże się więc zainstalowanie sprawnego systemu grzewczego. Tradycyjne sposoby pozyskiwania ciepła są kłopotliwe w użytkowaniu, a przy tym nieekologiczne, ponieważ wytwarzają znaczną ilość zanieczyszczeń powietrza. Wymagają też jednorazowego zakupu dużej ilości drogiego opału. Zupełnie inaczej będzie w przypadku kotłów elektrodowych.
Czym jest i na jakiej zasadzie działa kocioł elektrodowy?
Kotły elektrodowe to urządzenia zaliczane do ogrzewania elektrycznego, w przeciwieństwie do typowych jego rodzajów są jednak efektywne i oszczędne, a przy tym pozwalają na wykorzystanie istniejącej instalacji centralnego ogrzewania. W kotłach elektrodowych wodę podgrzewa się za sprawą przepływu prądu o odpowiednich parametrach przez zanurzone w cieczy elektrody. Powoduje to wymuszony ruch cząsteczek cieczy, które zderzając się ze sobą ze sporą prędkością, wytwarzają znaczne ilości energii kinetycznej zamienianej w energię cieplną. Sprawia to, że woda przepływająca przez urządzenie może ogrzewać się bardzo równomiernie, zdecydowanie przewyższając możliwości klasycznych grzałek oporowych. Ważny jest również brak elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu np. przepaleniu. Wśród najistotniejszych cech kotłów elektrodowych poza ich wysoką sprawnością, szczególnie ważne okażą się stosunkowo niewielkie rozmiary urządzenia, co pozwala na istotne zmniejszenie powierzchni, jaka musi być przeznaczona na kotłownię. Równie istotna będzie możliwość podłączenia do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania bez dokonywania w niej kosztownych i kłopotliwych przeróbek, co okaże się niezbędne w przypadku działających też dzięki prądowi pomp ciepła.
Modernizacja ogrzewania przez montaż kotła elektrodowego
Kotły elektrodowe FOTOVOLTA oferowane przez firmę SZAR to znakomite rozwiązanie, gdy niezbędna jest szybka i możliwie tania modernizacja istniejącego systemu ogrzewania. W budynkach, w których są zamontowane grzejniki, urządzenie można podłączyć zamiast kotła bez konieczności ich wymiany na specjalne konwektory lub ogrzewanie płaszczyznowe, co okaże się niezbędne, gdy rozważa się instalację pompy ciepła. Co ważne, będą one działać także z klasyczną podłogówką.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana