Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak mocować wycieraczki w ramach?
Wszystkie wejścia do budynków mieszkalnych i użytkowych są miejscami, w których warto ulokować wycieraczki pozwalające na pozbywanie się przenoszonych na obuwiu zanieczyszczeń, co sprawi, że posadzka będzie zużywała się znacznie wolniej, a częstotliwość sprzątania będzie mogła być dużo niższa. Rozwiązaniem, które sprawdza się najlepiej w obiektach odwiedzanych przez dużą liczbę osób, są łatwe w montażu i eksploatacji wycieraczki systemowe.
Co wyróżnia wycieraczki systemowe?
Wycieraczki montowane w obiektach, które są bardzo intensywnie użytkowane, powinny wykazywać się nie tylko znakomitym poziomem wychwytywania zanieczyszczeń, ale także dużą trwałością. Rozwiązaniem, które sprawdza się w takich przypadkach najlepiej, będą wycieraczki systemowe. Składają się one z ram mocowanych we wpustach lub wyniesionych nad powierzchnię i mogą być wyposażone w różne rodzaje wypełnień służących do osuszania oraz oczyszczania obuwia wchodzących. Zaletą takich wycieraczek jest wysoka skuteczność i wytrzymałość, a także estetyka oraz możliwość dopasowania rozmiarów do indywidualnych potrzeb.
Jak powinien wyglądać montaż wycieraczki systemowej?
Podstawową czynnością związaną z montażem wycieraczek systemowych jest właściwe zainstalowanie ramy. Powinna ona znaleźć się w specjalnie przygotowanym wpuście o płaskim dnie oraz wymiarach odpowiadających zewnętrznej szerokości i długości ramy. Równie istotne jest zapewnienie dobrej głębokości otworu tak, żeby krawędź ramy nie wystawała ponad jego brzegi. Po starannym oczyszczeniu miejsca, w którym znajdzie się rama, należy złączyć ze sobą jej elementy przy wykorzystaniu dostarczonych łączników, zachowując kąty proste. Krawędzie trzeba pokryć klejem montażowym i docisnąć do podłoża. Po jego związaniu w ramie układa się wypełnienie, składające się z połączonych ze sobą aluminiowych profili ze szczotkami. Jeżeli ulegną one zużyciu, łatwo można będzie je wymienić, wysuwając poszczególne wkłady po wyjęciu całego elementu i zastępując je nowymi. Przy ustawianiu ramy i wypełnienia trzeba pamiętać, że należy zadbać o to, by były one ulokowane we właściwą stronę – poprzecznie do kierunku ruchu. Wycieraczki systemowe są oferowane przez firmę Unimat. Dostarcza ona różne typy ram do wycieraczek systemowych oraz profili i wypełnień.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana