Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak przygotować poddasze do zaizolowania pianką poliuretanową?
Ocieplanie poddaszy za pomocą pianki natryskowej PUR to bardzo popularny ostatnimi czasy sposób na zapewnienie komfortu termicznego. Technika ta wyróżnia się dużą skutecznością, ponieważ redukuje ryzyko powstawania mostków termicznych i może być szczelną warstwą izolacji. Należy jednak pamiętać o tym, że poddasze wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak się do tego zabrać?
O czym pamiętać przed natryskiem pianką PUR?
Warto pamiętać, aby ocieplanie poddasza pianką PUR zlecić fachowcom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Od tego, jak wykonawca podejdzie do realizacji, będzie później zależeć funkcjonowanie ocieplenia. Ogromne znaczenie odgrywa przygotowanie powierzchni, którą pokryje warstwa pianki. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na szczelność poszycia dachowego, pomiar wilgotności więźby oraz aktualny stan budowy. Aby rozpocząć termoizolację pianką, wykonanie pokrycia dachowego, montaż instalacji wentylacji okien dachowych oraz wszystkie prace mokre muszą być zakończone. Weryfikacja szczelności poszycia zapobiega z kolei gromadzeniu się wody. Izolacje poddasza pianką wymaga także przeprowadzenia pomiaru wilgotności więźby za pomocą specjalnej aparatury.
Przeczytaj również: Jak przygotować powierzchnię do naniesienia pianki PUR?
Jaką piankę PUR stosować do izolowania poddasza?
Do izolowania poddaszy zwykle korzysta się z otwarto-komórkowej pianki. Ma w swoim składzie pęcherzyki powietrza, które umożliwiają swobodne „oddychanie” przy równoczesnym zapewnieniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych materiału. Ponieważ pianka PUR ma pewną skłonność do chłonięcia wilgoci, otwarto-komórkowy materiał stosowany jest do powierzchni pochyłych lub pionowych. Pianka zamknięto-komórkowa wykorzystywana jest znacznie częściej, ponieważ ma dużo mniej pęcherzyków powietrza. Zwykle stosowana jest do ocieplania powierzchni płaskich lub stropów. Profesjonalne izolowanie dachów pianką PUR oferują m.in. izolacje natryskowe PIAN-PUR, które dbają o komfort Klientów.
Dlaczego warto izolować poddasze pianką PUR?
Izolacja poddasza pianką PUR to sposób, aby ochronić strych przed niepożądanymi mostkami termicznymi. To jedna z najskuteczniejszych, dostępnych na rynku technik z zakresu izolacji. Pianka dostaje się do każdego, nawet najmniejszego zakątka, ponieważ się rozpręża. Dzięki temu efektywnie blokuje ucieczkę ciepła.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana