Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak w pełni zintegrować obiektowe systemy zabezpieczeń?
Biura, centra handlowe, instytucje, a nawet coraz więcej domów prywatnych jest wyposażanych w urządzenia i systemy, które chronią znajdujące się w budynkach osoby i mienie. Liczba włamań i kradzieży z roku na rok wzrasta, dlatego stosuje się coraz więcej urządzeń, systemów alarmowych i innych, których celem jest ochrona mienia i osób. Dobrym rozwiązaniem jest pełna integracja obiektowych systemów zabezpieczeń.
Na czym polega integracja systemów zabezpieczeń?
Na rynku dostępne są programy, które integrują w ramach tego samego interfejsu graficznego wszystkie systemy zabezpieczeń. Najczęściej jest to telewizja dozorowa, system alarmowy, system sygnalizacji włamania i napadu, system sygnalizacji pożarowej czy system kontroli dostępu.
Wybierając oferowany przez nas zintegrowany system alarmowy Dione z monitoringiem, możesz mieć pewność, że Twój dom lub biuro będzie chronione kompleksowo. Dodatkowo nad wszystkim masz osobistą kontrolę w urządzeniu mobilnym – zauważa pracownik firmy ochroniarskiej STEKOP, która świadczy pełen pakiet usług w zakresie ochrony osób i mienia.
Integracja systemów bezpieczeństwa polega na połączeniu istniejących systemów i urządzeń w taki sposób, aby umożliwić wymianę danych między nimi. Najczęściej jest to integracja systemu alarmowego z systemem kamer, która odbywa się poprzez odpowiednią platformę i oprogramowanie.
Dlaczego warto zintegrować w pełni wszystkie systemy zabezpieczeń?
Odpowiedni program może zintegrować wszystkie te systemy, ułatwić ich obsługiwanie oraz usprawnić reagowanie na niebezpieczne zdarzenia. Integracja obiektowych systemów zabezpieczeń polepsza ergonomię użytkowania obiektu, a nawet wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji.
Jej celem jest także ułatwienie zarządzania budynkiem, a także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób i ochrony mienia. Integracja systemu alarmowego z systemem monitoringu wizyjnego CCTV sprawia, że system główny wspiera obsługę podglądem wideo na obiekt w czasie rzeczywistym, a nawet umożliwia nawigowanie i podgląd obrazu na żywo z danej kamery.
Dobrze, aby systemy były zintegrowane już na etapie projektowania i powstawania budynku. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wprowadzić integrację w budynkach już istniejących.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana