Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
O czym pamiętać stosując folię w płynie?
Folia w płynie to nowoczesny preparat do hydroizolacji ścian i sufitów. Wykorzystywany jest przede wszystkim w łazienkach i kuchniach, jednak doskonale sprawdza się również w innych pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność. Do jego zalet należy łatwość stosowania, ponieważ folia występuje w postaci gotowej płynnej mieszanki. Mimo tego warto pamiętać o kilku istotnych czynnościach przy nakładaniu folii, jakich?
Jak poprawnie używać folii w płynie?
Nakładanie folii w płynie nie wymaga specjalistycznych narzędzi, produkt dostarczany jest też w formie gotowej do użycia. Przed rozpoczęciem nakładania preparatu należy poświęcić czas na właściwe przygotowanie podłoża. Dzięki temu warstwa hydroizolacyjna będzie bardziej trwała i zapewni odpowiednią szczelność. Zabezpieczana powierzchnia musi być stabilna, bez żadnych luźnych fragmentów, uszczerbków lub nierówności, czysta, należy usunąć kleje i stare farby, a także odpylona i odtłuszczona. Powierzchnię warto też zagruntować.
Do nakładania folii w płynie używane są pędzle lub wałki, wybór zależy od preferencji wykonawcy, oba narzędzia sprawdzają się dobrze. Należy jednak pamiętać, aby aplikację rozpocząć od ścian. Nawet po wyschnięciu warstwę folii łatwo uszkodzić, a o to nie trudno, jeśli ktoś będzie po niej stąpał. W związku z podatnością folii na uszkodzenia mechaniczne trzeba też pamiętać, że zawsze po wyschnięciu należy przykryć ją warstwą płytek ceramicznych.
Jak z użyciem folii w płynie stworzyć szczelną hydroizolację?
Folię w płynie najlepiej nakładać warstwowo. Szczelną izolację zapewniają już dwie warstwy o łącznej grubości 2 mm. Dodatkowo konieczne jest wzmocnienie kłopotliwych obszarów, na przykład połączenia ściany z podłogą lub sufitem. Do tego celu używane są taśmy i narożniki uszczelniające. Bez problemu można dostać je w sklepach oferujących folię w płynie, na przykład w sklepie Msexpert.pl z artykułami ogólnobudowlanymi. Narożniki zabezpieczane są taśmą, a następnie jej krawędzie pokrywane są folią, aby stworzyć szczelną powłokę.
Z pomocą folii możliwe jest stworzenie trwałej powłoki niskim kosztem. Tym bardziej że folii nie trzeba stosować na całej powierzchni łazienki lub innego pomieszczenia. Przeważnie w ten sposób zabezpieczane są miejsca narażone na duży kontakt z wodą. To między innymi okolice natrysków, wanien, brodzików i umywalek.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana