Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Rodzaje i charakterystyka bram garażowych
Bramy garażowe powinny być funkcjonalne – zapewniać łatwą i bezproblemową obsługę, ale też – trwałe i bezpieczne. Na rynku można obecnie znaleźć wiele rodzajów bram garażowych, a klasyfikacja ta opiera się m.in. na ich budowie i przeznaczeniu (np. zastosowanie prywatne lub w przemyśle). W artykule wyjaśniamy, jakie są rodzaje bram garażowych i na co zwracać uwagę na etapie zakupu.
Rodzaje bram garażowych
Bramy garażowe ze względu na budowę i sposób działania możemy podzielić na:
bramy rolowane: produkowane są z blachy stalowej lub aluminiowej; płaszcz bramy zwija się w kierunku pionowym;
bramy segmentowe: płaszcz bramy przesuwa się po specjalnych prowadnicach, a następnie chowa w przestrzeni podsufitowej; są uniwersalne i zabierają mało miejsca.
Wśród bram garażowych można także wyróżnić produkty przeznaczone do użytku prywatnego oraz profesjonalnego (np. sklep, hale, zakłady, magazyny itd.). Tradycyjne bramy garażowe służą do zabezpieczenia przedmiotów w przydomowych garażach. Modele przemysłowe zwykle są większych rozmiarów i produkuje się je z uwzględnieniem intensywniejszej eksploatacji.
Czym się kierować, wybierając bramę garażową?
Szukając bramy garażowej, należy w pierwszej kolejności ustalić oczekiwany sposób otwierania drzwi garażowych. Przy czym na tym etapie trzeba się upewnić, że w garażu i w przestrzeni na podjeździe będzie wystarczająco dużo miejsca do swobodnego otwierania. W przypadku bram zwijanych znaczenie ma dostępne miejsce nad wjazdem, a w przypadku bram segmentowych – szerokość węgielków i wysokość nadproża. Oprócz tego, zaleca się także zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:
izolacyjność cieplna i akustyczna;
rodzaj napędu;
zabezpieczenia antywłamaniowe;
otwieranie awaryjne.
Gdzie kupić bramę garażową?
Bramę garażową, zarówno do użytku prywatnego czy przemysłowego, zaleca się zamawiać wyłącznie w firmach, które specjalizują się w sprzedaży takich produktów. Najlepiej jest korzystać z usług fachowców, którzy od wielu lat działają na rynku i będę w stanie doradzić produkt idealny do danych potrzeb. Przykładem takiej firmy jest FORMELANA – producent bram i osłon słonecznych w Kaliszu. Przedsiębiorstwo od przeszło 25 lat zajmuje się dostarczaniem zasłon okiennych, rolet oraz bram; oferuje także profesjonalny montaż.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana