Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Typy regałów wykorzystywanych w gastronomii
Regały gastronomiczne to niezbędne wyposażenie każdego baru i pubu oraz restauracji. Regały ustawia się na zapleczu lub w kuchni – to właśnie na regałach przechowuje się produkty spożywcze, z których następnie przyrządzane są posiłki. Zwykle są to produkty szybko rotujące oraz artykuły suche, które nie wymagają przechowywania w chłodniach ani mroźniach oraz pieczywo, owoce i warzywa. Na regałach magazynuje się także naczynia i sprzęty.
Rodzaje regałów gastronomicznych
Regały gastronomiczne powstają ze stali nierdzewnej, która idealnie sprawdza się do kontaktu z żywnością – stal nie wchodzi bowiem w reakcje chemiczne z artykułami spożywczymi i nie wpływa na ich smak ani zapach. Producent mebli gastronomicznych KOMAT w swoim asortymencie ma wiele różnych modeli regałów. Najczęściej spotykane regały to:
Klasyczne regały skręcane z pełnymi półkami
Regały z półkami perforowanymi
Regały gretingowe z pólkami żebrowanymi
Bezpółkowe regały na pojemniki i tace piekarnicze
Regały jezdne
Każdy regał ma nieco inne przeznaczenie. Regały z wypełnionymi półkami świetnie sprawdzają się do przechowywania różnych produktów i często znajdują się w spiżarniach. Na pełnych półkach można składować także drobne artykuły oraz ciężkie przedmioty. Regały perforowane i regały z półkami żebrowymi wykorzystywane są najczęściej w strefach mycia naczyń i urządzeń gastronomicznych. Zwykle pełnią funkcję suszarek.
Zalety regałów gastronomicznych ze stali nierdzewnej
Regały projektowane są z myślą o specyficznych potrzebach branży gastronomicznej – liczy się sterylna czystość, duża nośność oraz wysoka jakość wykonania, która gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację. Półki w regałach są regulowane, a więc można je dostosować do aktualnego przeznaczenia i wielkości przechowywanych produktów. Regały gastronomiczne nie mają tylnej ścianki, dzięki czemu gwarantują bardzo dobry dostęp do zawartości praktycznie z każdej strony oraz zapewniają dobre warunki do przechowywania – obieg powietrza nie jest ograniczany. Regały na tacki piekarnicze występują w wersji zabudowanej i często wyposażone są w kołka skrętne, które ułatwiają przemieszczanie. Rozstaw prowadnic musi być dostosowany do rodzaju pojemników i tac.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana